Log in

# Внесете барем 1 карактер за да пребарувате # Стисни ентер да пребараш или ESC да исклучиш

paketce.mk

Книга „Стефан на прошетка со Ками во Египет”

200.00 ден

Количина
Brands:: Eduka Mak
Категорија
Tag
Сподели

Опис

Најновата книга за деца на Александра Велинова – „Стефан на прошетка со Ками во Египет“ е продолжување на едицијата со патувања што ја започна Велинова со првата сликовница „Стефан во магичниот град“.

Велинова ги води читателите на нова авантура во Египет.

Книгатa е во форма на разговор меѓу детето и возрасниот и го развива логичното мислење кое се гради преку детските прашања и одговорите од возрасниот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Книга „Стефан на прошетка со Ками во Египет””

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Назад кон врвот